İSKİLİP ÖĞRETMENEVİ | Hakkımızda

Hakkımızda

Hakkımızda

 

Kurumumuzun Tarihçesi

1958 yılında ilçede vefat eden bir ilkokul öğretmeninin eşinin ve çocuklarının mağdur olup güç duruma düşmelerini önlemek amacıyla ilçedeki öğretmenler yardım toplamak için bir dernek kurarlar. Bu derneğe öğretmen ailesine verilmek üzere yurdun pek çok yerinden yardımlar gelir. Daha sonra bu dernek bir lokal açar ve öğretmenler orada bir araya gelirler. Zamanla oyun salonu ve kitaplık kurularak genişletilir.Yöneticiler seçimle iş başına gelmekte ve üyelerden de aidat alınmakta idi.

12 Eylül 1980 yılında öğretmenevlerinin kurulmasıyla bu derneğin demirbaşları da dâhil olmak üzere her şeyi ile öğretmenevine dönüştürülmesine karar verilmiştir. Öğretmenevi olarak faaliyet gösterdiği ilk yıllarda lokal ve 4-5 yataklı bir otel olmak üzere belediyeye ait bir binada hizmet vermekteydi.

İskilip Öğretmenevi 1998 yılında MEB’in kendisine ait olan Meydan Mah. Dr. Sadık Ahmet Caddesindeki binasında hizmet vermeye başladı. 2000 metrekare alan üzerinde 850 metrekare üzerinde 5 katlı bir bina 11.11.2005 tarihine kadar öğretmenevi olarak hizmet verdi. Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmene Hizmet ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı’nın 19.10.2005 tarih ve 2005/4433 sayılı emirlerine binaen İl Milli Eğitim Komisyonu’nun 08.11.2005 tarih ve 2005/1 sayılı kararı gereği İskilip Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu Müdürlüğü şekline dönüştürüldü.

Vizyon

Düşünen, düşündüklerini uygulayabilen, pratiğe çevirme başarısı yüksek olan bireyler yetiştirme gayreti içinde olan eğitimcilerin bir araya geldiği fikirlerini tartıştığı ve bilgilerini paylaştığı ve evi gibi rahat edebileceği bir ortam meydana getirmek. Bütün paydaşlarımızın bugün ve gelecekteki beklentilere cevap vererek müşteri memnuniyetini arttırmayı, eğitimli ve uzman personeli ile en iyi şekilde hizmet sunmayı, hedeflerini zamanında ve eksiksiz yerine getirmeyi, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek için hizmet ve kaliteyi sürekli iyileştirerek benzer kurumlar arasında her zaman bir adım önde olabilmek.

Misyon

Alanında tecrübeli yöneticilerimiz, misafirperver ve güler yüzlü personelimiz, güven ve dürüstlüğü ilke edinerek, hoşgörülü, sevgi ve saygı temeline dayalı kaliteli hizmet sunmak. Öğretmen evimizin imkânlarını, müze kent İskilip’in tarihi ve doğal güzellikleri ile birleştirerek tüm paydaşlarımız için Öğretmenevimizi bir buluşma noktası haline getirmek. Öğretmenlerimizin ve halkımızın her türlü ihtiyacını imkanlarımızın ötesinde bir çalışmayla karşılayabilmektir.

Ulaşım

İskilip´ten Çorum´a ve Ankara´ya doğrudan otobüs ve minibüs seferleri vardır. öğretmenevimiz ilçe otogarına 10-15 dk yürüme mesafesindedir.